Oświetlenie LED – tryb podstawowy Oświetlenie LED – tryb awaryjny
Głównym zadaniem paneli oświetleniowych LED-LLPA z funkcją oświetlenia awaryjnego jest ich stosowanie podczas awarii zasilania oraz awarii urządzeń oświetlenia podstawowego.
Panel LED-LLPA 600×600 jest oprawą dwufunkcyjną z funkcją oświetlenia awaryjnego (oświetlenie podstawowe LED + oświetlenie awaryjne LED), który jest używany w sufitach podwieszanych, wykorzystywany do oświetlenia pomieszczeń w zakładach produkcyjnych, magazynach, korytarzach, klatkach schodowych oraz pomieszczeniach biurowych, w których przepisy wymagają stosowania oświetlenia awaryjnego (przez zastosowanie paneli LED-LLPA zyskujemy estetyczny i harmonijny wygląd pomieszczeń – nie ma konieczności montażu dodatkowych opraw oświetlenia awaryjnego).
Panel oświetlenia LED-LLPA ma kształt płaskiej, kwadratowej lampy, której źródłem światła są diody LED. W normalnych warunkach pracy zasilany jest on z zasilacza podstawowego, za pośrednictwem zasilacza awaryjnego. W sytuacji zaniku napięcia sterownik przejmuje zasilanie części awaryjnej, czerpiąc energię z wbudowanego akumulatora.
Panel oświetleniowy LED-LLPA wyposażony jest w sygnalizację stanu oświetlenia awaryjnego, która została zrealizowana przy pomocy dwukolorowej diody LED, jeżeli zasilacz jest prawidłowo podłączony, zasilanie AC jest włączone, świeci dioda sygnalizacyjna Status LED kolorem zielonym. Jeżeli nastąpi wyłączenie napięcia AC, zasilacz przechodzi w stan pracy oświetlenia awaryjnego – panel LED świeci mniejszą mocą a dioda sygnalizacyjna Status LED nie świeci.
Lampa oświetlenia awaryjnego sterowana jest układem mikroprocesorowym, który aktywnie i automatycznie steruje jego pracą w przypadku zaniku napięcia, sytuacjach awaryjnych korzysta z wbudowanego akumulatora Li-lon.
Opis
- Testy:
– pierwsze uruchomienie: po włączeniu zasilania, urządzenie testuje elektronikę i w czasie około 5 sekund świeci diodą Status LED na przemian kolorem zielonym i czerwonym. Jeżeli urządzenie nie stwierdzi uszkodzenia uruchamia Test miesięczny i miga co 1s diodą na zielono,
– test miesięczny: uruchamiany jest automatycznie co 30 dni. Dioda Status LED miga co 1s kolorem zielonym. Jeżeli test wypadł pozytywnie urządzenie przechodzi w stan normalnej pracy, jeżeli test wypadł negatywnie – uruchamiany jest Test roczny,
– test roczny: uruchamiany jest automatycznie co 360 dni. Dioda Status LED miga co 1s kolorem zielonym. Jeżeli test wypadł pozytywnie urządzenie przechodzi w stan normalnej pracy. Jeżeli test wypadł negatywnie dioda Status LED będzie migać co 1s na czerwono oznacza to, że trzeba wymienić akumulator.
Test roczny można również wywołać ręcznie poprzez wykonanie przerw w zasilaniu AC, zgodnie z następującą sekwencją: wyłączenie 3s, włączenie 3s, wyłączenie 3s, włączenie. Testy miesięczny i roczny służą głównie ocenie sprawności akumulatora. Czas trwania testów może być różny w zależności od pojemności zastosowanych akumulatorów i stopnia rozładowania.
Sygnalizacja diodą Status LED
– świeci kolorem zielonym – wszystko w porządku,
– miga co 1s kolorem zielonym – uruchomiony test miesięczny lub roczny,
– przygasa co 4s kolorem zielonym – doładowywanie akumulatora,
– miga co 1s kolorem czerwonym – wymienić akumulator,
– świeci kolorem czerwonym – uszkodzenie urządzenia,
– podczas świecenia panela LED w trybie awaryjnym dioda sygnalizacyjna Status LED nie świeci.
DANE FOTOMETRYCZNE Kontakt z doradcą:
tel.: +48 52 561 00 57
e-mail: biuro@ledlightingpoland.com
Produkty:

Oświetlenie w trybie awaryjnym

Oświetlenie w trybie podstawowym